Logopedická učebna MŠ Blansko

REALIZOVALI:

Nábytek: FAIN Interiér, Blansko 

Výmalba, tapety: Ondra Slouka 

Koberec: Ondra Kopeček - tel. 777 711 974

Fotografovala: Bára Grünwaldová 

Návrh a autorský dohled: Leona Fousková

2016


Zcela aktuální a čerstvě oslavené je významné blanenské školní výročí – čtyřicet let od založení mateřské školy na Divišově ulici v Blansku. A doufám, že na tenhle dárek se hned tak nezapomene! Paní ředitelka nadělila svým malým žáčkům a učitelkám logopedické třídy v MŠ Divišova v Blansku zbrusu novou logopedickou učebnu. Ta byla spolu s již kompletně vybavenou třídou Modrá pastelka představena v pátek 27. května 2016 bývalým i současným zaměstnancům školy a čestným hostům, především z Městského úřadu Blansko.

O třídě Modrá pastelka alias Třídě malých námořníků bylo na těchto stránkách napsáno mnoho, však to byla velmi náročná a úspěšná akce! Třída již od roku 2014 funguje v nové podobě, realizace byla zkompletována v roce 2015 o prázdninách a v roce 2016 na jaře jsme rekonstruovali přilehlou logopedickou učebnu. A to tak, aby bylo jasné, že k Modré pastelce patří.

Učebna je vybavena dětským stolkem, u kterého malí žáčci plní úkoly, vyšším stolem se zrcadlem pro správný nácvik řeči a zázemím pro učitelky. Nová hravá úložná sestava ve světlých barvách nahradila starou, tmavou a unavenou obývákovou sektorku, která malou a špatně osvětlenou místnost ještě více handicapovala. Nová sestava poskytuje spoustou úložných prostor na pomůcky, knížky a další vybavení, pomůcky jsou dobře přístupné pro děti.

Prostor je dekorován lodičkovou tapetou Divis z dílny Lavmi, dobrý efekt poskytl tyrkysový pruh na stěně, který rámuje nástěnku. Čeká nás ještě, stejně jako ve třídě Modrá pastelka, výběr a montáž zastínění.

Třída Modrá pastelka je chloubou paní ředitelky, která byla letos na jaře hostitelkou pravidelného setkávání učitelek spřátelených logopedických tříd z celého kraje. A vysloužila si pochvalu, která je i pro mě velkou odměnou.

Děkuji všem za skvělou spolupráci a doufejme, že nám třída vydrží dlouho funkční a krásná tak, aby děti mohly vyrůstat v esteticky hodnotném prostředí. I když si teď nejsem zrovna jistá, jestli je dobré jí přát další čtyřicítku :-)

Uvidíme, co přinese čas.


  • Povídání o realizaci třídy Modrá pastelka z roku 2014: ZDE.

  • A takto to všechno probíhalo - časosběrný fotodokument: ZDE.