Jak vznikala Modrá pastelka - třída malých námořníků

REALIZOVALI:

Nábytek: FAIN Interier, Blansko

Podlaha: Ondra Kopeček, tel. 777 711 974

Výmalba, tapety a nátěry: Ondra Slouka

Závěs a polštářky: Marek Ščudla - Krásný interiér

Polepy a majáky: Art Reklama, Letovice

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh majáků a pastelky: Eva Juračková

Návrh třídy a autorský dohled: Leona Fouskova

2014 - 2015

Třída malých námořníků

Už více než půl roku intenzivně spolupracuji s MŠ Divišova v Blansku a není to moje první realizace u nich. Těší mě, že náš tým opět oslovili a po úspěšném návrhu třídy Červená pastelka před čtyřmi lety teď děláme na pastelce modré - námořnické.

Požádala jsem fotografku Báru Grünwaldovou o fotodokumentaci našeho prázdninového snažení. Bára umí na fotkách krásně vystihnout atmosféru - a tak vidíte nadšení, váhání, zkoušení, rychlost, vysvětlování, naslouchání, rozhodování... Prostě můžete nahlédnout pod pokličku bytové designérky a jejího týmu.

Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, máme ještě tři týdny a před sebou spoustu práce: kapitánské můstky pro učitelky, další tapetování, položení koberců na podestu, šití závěsu a polštářů a shánění doplňků. Paní učitelky musí naskládat do nového nábytku hračky, knížky a další potřeby a zorganizovat velkou oslavu. Na tu se všichni moc těšíme!

Budeme postupně fotografovat důležité momenty z realizace a na závěr představíme na tomto webu třídu se vším všudy. 1. září bude vítat malé námořníky zbrusu nový prostor!


  • Fotografováno 6.8.2014 - Truhlářský tým v akci - dnes nám Bára nafotila naši truhlářskou partičku. 

  • Fotografováno 11.8. 2014 - Sláva Universalu! Od začátku víme, že v části třídy zůstane starší nábytek. Celý projekt bude dokončen v příštím roce, až si školka opatří finance na další etapu. Jenže on je ten nový nábytek tak krásný, že by byl přímo hřích nastěhovat k němu původní zašlý Universal! A protože je tento starý nábytek české výroby neskutečně pevný a odolný (vydržel čtyřicet let!), dali jsme mu ještě šanci. Trocha modré a červené barvy, píle a entuziasmu a ještě pár měsíců bude sloužit se ctí. Na fotkách vidíte nadšení týmu učitelek v čele s paní ředitelkou při natírání! 

  • Fotografováno 15.8.2014 - Paní učitelky budou jako správní kapitáni sedět opravdu vysoko a ze svého můstku budou shlížet na neplechy malých pirátů! Truhláři dnes totiž instalovali kapitánské můstky pro velitelky a jejich výška překvapila - ale je to jenom 35 čísel nad podlahou :-). Bude to neobvyklé koukat na ty malé mravenečky takto z výšky, každopádně však bude přehled! Dorazila k nám nádherná veliká kormidla! A na fotkách vidíte dalšího šikovného řemeslníka Ondru Kopečka, který lepí na můstky zelený koberec. Moc to nevoní, ale bude to krása! S paní ředitelkou debatujeme nad samolepkami z Lepeeta, které budou na posuvných dveřích.
  • Fotografováno 28.8.2014 - Jdeme do finále! Den před slavnostním otevřením třídy máme dost napilno. Dva měsíce utekly jako voda... termín je jako vždy tou nejlepší motivací. Dneska přijeli z ArtReklamy polepit dveře a instalovat majáky na kapitánské můstky. Ve třídě se mihnuli oba Ondrové, z nichž ten malířskej se nechal přesvědčit k fotografování. Hlava truhlářského týmu přišla dořešit drobné detaily, jako například zavěšení hodin. A Marek nám pověsil závěs a přivezl polštáře. Paní učitelky uklízely hračky a jiné drobnosti, paní uklízečky vytíraly už poněkolikáté police... Bára to všechno vyfotila ...a já jsem vystřihovala lodičky z tapety a roznášela květináče. Zítra to vypukne!

  • Fotografováno 29.8.2014 - Dnes jsme slavnostně otevřeli Modrou pastelku! Po pěti měsících navrhování a konzultací a po osmi týdnech práce řemeslníků je třída malých námořníků připravena na pondělní uvítání dětí. Návštěvníky jsme společně s paní ředitelkou seznámili s naším konceptem a jednotlivými hracími koutky a sklidili jsme nadšené ohlasy. Děkuji všem, kdo se na realizaci podíleli, i těm, kdo přispěli školce na pomůcky. Příští rok budeme pokračovat, čeká nás několik dalších koutků a zastínění. 

FOTOGRAFIE A DALŠÍ INFORMACE O VÝSLEDKU NAJDETE ZDE.