Eliáš jede kolem světa

REALIZOVALI:

Nábytek: Fain Interiér, Blansko

Tapetovali a dekorovali: klienti

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh: Leona Fousková

2018

Když se do rodiny narodil další kluk, právě jsme s maminkou tvořily pokoj pro jeho staršího bráchu Filípka. Filip má nefalšovaný skandinávský pokojík s typickou postelí se stříškou a stejnou jsme chtěly v té době připravit i pro Eliáše. Jenže do Filipova pokoje se druhý takto dominantní prvek nevešel a tak si Eliáš počkal nejen na své vlastní lůžko, ale i na celý nový pokoj.

Stačí dva roky a všechno je jinak. Domečky už opouštějí kurz a design se nám lehce posunul. Přesto stále jedeme na vlně skandi a vydatně nám v tom pomáhá Pinterest a Instagram. Tento pokojík vznikal podle inspiračních obrázků, které si maminka připnula na svoji pinterestovou nástěnku. A nakonec se nám podařilo dostat do návrhu téměř vše, co se jí na fotkách líbilo.

V pokoji byla původně manželská ložnice a televize visela na stěně pod šikminou naproti lůžku. První varianta dispozice dětského pokoje respektovala umístění TV, ale zvítězila druhá, kdy je prostor pod šikminou využit pro rozlehlé letiště. Toto uspořádání nám poskytlo celou stěnu pro nalepení tapety s malovanou mapou světa, která je nyní dominantou pokoje. S oběma dispozičními řešeními se lze seznámit v BLOKu.

Základním materiálem pro výrobu nábytku je bělená překližka, jako akcent je použita černá (překližka, doplňky) a šedé lamino. Pokoj má neutrální základ, dá se libovolně oživit barevnými doplňky. To, že v něm bydlí malý kluk, prozrazují hračky, autíčka a zmenšeniny židle Vitra Eames a křesílka Strandmon z Ikea. K pokoji náleží šatna, do které se vstupuje posuvnými dveřmi.

Letiště umožňuje spánek dvou osob, takže se drobek nemusí v noci bát sám. Pod lůžkem i kolem něj je úložný prostor. Stejně jako starší brácha má i malý Eliáš černé boxíky na kolečkách na ukládání hraček a také velký psací stůl. Speciální prostor je věnován angličákům, pro které jsem navrhla hranolkové poličky kolem rohu. Stejný prvek se objevuje i nad psacím stolem. Doplňky včetně monogramu na stěně nad lůžkem si vybrala maminka sama, v dekorování je hvězdou!