Veselý a ovečkový

REALIZOVALI:

Nábytek a vybavení: převážně OD Ikea

Podlaha: Ondra Kopeček

Výmalba a tapety: Ondra Slouka

Fotografovala: Barbora Grünwaldová

Návrh: Leona Fousková

2014

Tento barevný pokojíček pro malou slečnu s velkou vyřídilkou jsem navrhovala moc ráda. Byla to poslední místnost v bytě, který jsem pro milou rodinu navrhovala a která byla dosud prázdná a čekala na realizaci. S rodiči jsme se rozhodli, že pokoj uděláme co nejlevněji, protože holčičce byl té v době rok a očekával se příchod dalšího sourozence. A protože jsme netušili, jestli to bude holka nebo kluk, vybrali jsme veselou tapetu s ovečkami od Lavmi a k ní modrý koberec, aby se nám to pěkně genderově vyvážilo.

Pokojík je kompletně vybaven nábytkem z Ikea. Zpracovala jsem dvě dispoziční varianty pro miminkovský věk a pro předškolní léta s tím, že až půjdou děti do školy, navrhneme pokojík na míru. Na nábytku převažuje bílá a na dvířkách jsme použili dekor světlého dřeva v kombinaci s bílou. Spodní skříňky mají prostorné zásuvky, do kterých se schová všechno dětské harampádí. Výrazný červený stoleček slouží nyní už dvěma holčičkám pro kreslení a servírování pochoutek, které si uvaří. Například ta vtipná textilní pizza, co je na fotkách, nás opravdu dostala.

Při fotografování jsme s Bárou obdivovaly nádherné české ilustrované knížky, kterých mají slečny opravdu spoustu. Je moc fajn, že v této rodině pěstují v dětech odmalička lásku k literatuře.  Na poličkách nad postýlkami jsou ty nejkrásnější kousky připravené pro každodenní společné čtení před usnutím.