Něžný pokoj pro malou Lauru

REALIZOVALI:

Nábytek: FAIN Interiér, Blansko

Výmalba, zastínění, dekorace: v režii klientů

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh: Leona Fousková

2017

Když mě maminka malé slečny oslovila, bylo dcerce rok a půl.  Na svět se klubalo další děťátko, z Laury se stala velká holka a musela malému bráškovi přenechat svou miminkovskou postýlku.  Abychom jí tu velkou změnu zpříjemnili, vybrala maminka pro její nový pokojík pudrové barevné ladění se zlatými puntíky.

Zároveň měl být pokoj navržen tak, aby Lauře vydržel aspoň do období mladšího školního věku.  Nábytek je vyroben převážně z bílého lamina v kombinaci se světlým dřevěným dekorem, stylově směřuje tak trochu na sever a kapánek na venkov. Hravé křížkové úchytky jsme pořídili na Fleru. Lůžko je kryto domečkem, aby se v něm malá slečna cítila bezpečně.  Zatím usíná v náruči rodičů, což umožňuje širší matrace. A až ji domeček přestane bavit, půjde snadno odstranit a lůžko bude fungovat bez něj i bez současné vysoké zábrany.

Prostorná skříň umístěná vlevo od vstupu do pokoje je určena na oblečení, skříňka naproti lůžku slouží k uložení hraček. Je navržena pro růžové krabice Trofast z Ikea, které pojmou spoustu holčičích drobností. Nad skříňkou jsou obrázky od šikovné tety a v budoucnu je na tomto místě plánována nástěnka na výkresy.

Knihovna nad křeslem v rohu bude součástí pracovního koutku, až půjde Laura do školy. Návrh totiž počítal i s variantou za 5 let. A až slečnu začnou bavit stavebnice a pastelky, křeslo bude nahrazeno dětským stolečkem a židličkami.

Doufám, že nový pokojík otevře své malé obyvatelce něžnou náruč a bude se tu cítit jako v bavlnce.