Malá knihovna / velká radost

12. 9. 2018

I malá knihovna může udělat velkou radost. Tato mě těší svou jednoduchostí a minimalismem. A ze stejných důvodů dělá radost i fotografce Báře Grünwaldové, která je její hrdou majitelkou.

O prázdninách jsem navrhla pro kamarádku a fotografku, která zvěčňuje moji práci, toužebně očekávanou knihovnu. A protože Bára má ráda v interiéru střídmost a minimalismus, je tahle knihovna přesně pro ni. Zadání bylo: hlavně bílá a možná i trochu šedé nebo černé. Já, která všude cpu dřevo, jsem si dala zajímavý úkol. S bílou opravdu nevystačím, tak jsem Báře poslala různé barevné varianty bílé a antracitové a vyšla z toho tato. 


Knihovna je jednoduchá na pohled, konstrukčně trošku oříšek, protože jsem si vymínila, že nebude mít záda. Tedy až na střední část, kde není vidět síla desek. Truhláři z AZ – nábytku s klientkou prý sice trochu diskutovali, ale Bára můj návrh statečně obhájila a výsledek je bez chybičky. Děkuji truhlářům za trpělivost a Báře za vytrvalost a přesvědčení.

Těší mě plody léta sklizené v brzkém podzimu!Fotografovala: Barbora Grünwaldová

Nejnovější článek

#39
Přivedli svět domů

Do Pardubic za první vilou Josefa Gočára

24. 8. 2022

Ctíte-li dílo architekta Josefa Gočára, pak víte o jeho nesmazatelném otisku v Hradci Králové. Nedaleké Pardubice však také mají co nabídnout. Výstava Přivedli svět domů představuje jeho první vilu a spojení s rodinou zdejších průmyslníků Binkových.

Celý článek