Klučičí pokoj pro Martina a Ondru

REALIZOVALI:

Nábytek: Stolařství Rossi, Brno

Koberec, výmalba: v režii klientů

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh: Leona Fousková

2017

Když začal Martin chodit do první třídy, původní pokojík s malým psacím stolem v rohu za skříní přestal z mnoha důvodů vyhovovat. Chyběly úložné prostory na hračky i oblečení nejen školáka, ale i batolete Ondry. A taky bylo potřeba před malým všetečkou schovat velkou sbírku angličáků.

Pokoj má jen necelé čtyři metry na klasických panelákových 3,4 m, a tak se palanda s přidanou hodnotou nabízela jako řešení, které ušetří spoustu prostoru na podlaze. Postele v různých výškách se částečně překrývají a pod horním lůžkem vzniklo místo na hraní. Vyšší postel je zespodu podepřena skříní na hračky, oblečení dala maminka do lépe přístupné sousední úložné sestavy.

V barevnosti pokoje převažuje bílá. Je to vítané osvěžení – jak už jsem na těchto stránkách v souvislosti s barevností dětských pokojů psala, méně je více. Nechali jsme bílé stěny, na které jsme tedy původně plánovali namalovat šedou silnici, ale nakonec jsme od toho upustili. Martin dal přednost plakátům Minecraftu a ještě zbylo dost místa na vystavení medailí ze závodů.  

Bílou doplňuje dekor světlého dřeva na nábytku a jako akcent jsme využili antracitovou. Pokoji vévodí výrazný zelený koberec, který dodává náladě místnosti tu správnou šťávu.

Kluci mají pod oknem velký stůl s množstvím úložného prostoru na učení, který zatím využívá jen školák Martin. Černé dřevěné židle si vybrali v Ikea.  Autíčka má starší brácha uloženy ve skříňce s posuvnými skleněnými dveřmi. Malý brácha může koukat přes sklo, ale zatím se k nim nedostane.

Důležitým zdobným prvkem v pokoji jsou úchytky ve tvaru křížků, které jsem už v projektech několikrát použila. K sehnání jsou na Fleru a jsou opravdu skvělé! Za dveřmi je deska na pověšení nošeného oblečení, tam jsou využity háčky ze stejné řady.

Myslím, že pokoj s kluky poroste a bude dobře sloužit i za pár let. Ještě nám zbývá instalovat blackoutové rolety, aby kluky ráno nerušilo sluníčko z východní strany a oni i rodiče si mohli pospat.

Na podzim jsme se sympatickou maminkou „nakously“ předsíň. Pokračování v příštím roce!