Kdopak nám ji postaví

28. 9. 2017

Letošní rok mám ve znamení pecí. Jedna je opravdová a druhá "jenom jako", ale o to víc milovaná!

Tu první, nefalšovanou modrou venkovskou krásu právě staví zkušený kamnář František Škrabal z Letovic na chalupě mých klientů, na které vyšíváme už rok, a to doslova od základního kamene. Původně to byla klasická honzovská pec s horní lehací plochou, ale působila obrovsky! Tak jsme dostali stopku a začali znova  - a na peci je teď domeček pro malou dcerku klientů. Pec vlastnoručně nakreslil pan Škrabal a já ani nedýchám a nedočkavě sleduju kalendář – za týden má být hotovo.


A k takové krásné šmolkově modré peci se patří navrhnout klasickou venkovskou kuchyň na nožkách se spoustou šuplíčků a přihrádek.


Z druhé pícky se těší děti ve třídě Červená pastelka v Mateřské škole Divišova v Blansku. Někdy na začátku své designérské kariéry jsem pro ně právě tuhle třídu navrhovala a teď, když se prošlapal koberec, mě požádali o redesign. Je opravdu zvláštní předělávat vlastní dílo. Mozek zprvu protestuje, protože cokoliv jsem chtěla drobně změnit, narazila jsem na svoje vlastní promyšlené souvislosti – na první pohled neviditelné, ale při rozkrývání nezpochybnitelné. Tak jsem mozek přemohla a vyhověla učitelkám, které trvaly na zeleném koberci. Zelený koberec do třídy, co se jmenuje Červená pastelka? Trochu to bolelo, ale když jinak nedáte, budete mít pohádkový les! Místo obchůdku perníková chaloupka a místo klasické kuchyňky, zmenšeniny té dospělácké, bude pec! Vždyť v kuchyni jde přece hlavně o vaření, ne?Tahle pec je celá z lamina a kromě vaření se do ní můžete taky schovat – tedy pokud prolezete dírou na dřevo dole. A koukat můžete z horních dvířek. A že je pec oblíbená a milovaná, dokazuje fakt, že je stále v obležení několika dětí. Abych ji mohla vyfotit, musela vzít paní učitelka drobotinu na zahradu.A až Lukáš s Álou z Malujemejinak.cz odvedou na stěnách své dílo, přijdeme s Bárou s fotoaparátem. Bude to taková pěkná tečka za dalšími prázdninami ve znamení proměny mateřinky.

Nejnovější článek

#40
KRAS Design Trip 2022

KRAS Design Trip 2022

12. 12. 2022

Baví mě vymýšlet výletní program pro designérky z našeho kruhu. Už posedmé jsme se setkaly na místech, která nás inspirují. Tentokrát jsme vyrazily za humna, do Moravského krasu.

Celý článek