Elegantní obývák pro pohodovou rodinu

REALIZOVALI:

Nábytek na míru: Bednář Interiér, Tišnov

Pohovka, křeslo: QL interiér, Brno

Zastínění: Diamond Design, Brno

Podlaha, výmalba, elektřina: v režii klientů

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh: Leona Fousková

2017

 

Na začátku byla jasná představa od klientů – už jsme se dohodli s truhlářem, že to dispozičně necháme, jak to je teď – tady bude televize, tady sedačka. A důležité je, že jednou sem přestěhujeme naši ložnici, takže potřebujeme velkou skříň na oblečení. A kromě pohovky by pak mělo všechno zůstat na svém místě. Hmmm, no tak já to teda zkusím...

A to je přesně důvod, proč nedělám konzultace, o které je však stále zájem a těžko se mi vysvětluje, že hodinka strávená povídáním si o vašem interiéru nic moc nevyřeší. V lepším případě pouze nastíní možnosti a pojmenuje problémy. Tato zakázka je toho dobrým příkladem: kdyby zůstalo u konzultace, obývák by vypadal úplně jinak a troufám si říct, že by nefungoval tak dobře, jako teď. Prostě – sedět nad návrhem, zkoušet, kombinovat a nacítit se na prostor i na klienty se prostě vyplatí!

Zpracovala jsem tři návrhy dispozice a jejich srovnáním přesvědčila klienty ke změně jejich původní představy. 

Materiálově jsem vyšla z kuchyně, kde je použita třešeň. Aby se tomuto materiálu dodal správný esprit a lehkost, kombinovala jsem ho s bílou. Také vinylovou podlahu jsme zvolili dle dekoru v kuchyni. Požadovaná velká skříň teď zabírá celou šířku pokoje a je v podstatě schovaná za dveřmi. Pokoj se tak opticky i díky převaze bílé na dveřích nezmenšil, ale nabídl obrovské množství úložného prostoru. Noblesní pohovku Fénix od Polstrinu doplňují dva rozměrné taburety, které se dají v případě delší návštěvy připnout k pohovce a poskytnou v kombinaci s čabrakou pohodlné spaní. Jeden taburet parkuje pod oknem a spolu s bílým stolkem dělá společnost elegantnímu vyššímu křeslu Rhea. Druhý taburet je vsunut do úložné šatní sestavy, což je praktický a zároveň nevšední prvek, který celou skříň odlehčuje.

Požadavek na uložení knížek byl vyřešen knihovnami zavěšenými nad pohovkou. TV komoda se zabudovanou vinotékou je v koutě vedle okna. Pohovka má polohovatelné zádové opěráky, které v případě sklopení potřebují prostor – pohovka je tedy na kratší straně odsunuta od stěny a prostor je vyplněn úložnou sestavou na deky a polštáře.

Děkuji milému manželskému páru za skvělou konstruktivní spolupráci, rychlé reakce a rozhodnutí a za to, že vše spělo dynamicky k cíli. Děkuji též za odvahu kombinovat na křesle, taburetech a polštářích dva zdánlivě nesourodé dekory tkanin – je to moje radost a dají-li mi klienti prostor a důvěru, je dobrý výsledek zaručen. Více takových projektů!