DESIGNBLOK 2016

26. 11. 2016

Vybraly jsme si s JanouB pro náš výlet státní svátek a vydaly se do Prahy vlakem, neb dálnici již nedůvěřujeme. Vstříc hlavnímu městu, vstříc designu!


Vlak má řadu výhod - nemusíme řídit, můžeme si číst, kochat se industriálním výhledem na okolí trati a taky si dát na jízdy kafíčko a sváču bez nutnosti zastavit. My jely vybaveny. Jana nakoupila na brněnském nádraží to výborný kafe do vlaku, co se tam prodává ve stánku, já v Blansku přistoupila s bábovkou a svačinkami v ubrousku. Výlet nám začal krásně.

A krásně i pokračoval. Atmosféra na holešovickém výstavišti byla moc fajn a my měly to štěstí, že jsme dorazily už v dopoledních hodinách a vyhnuly se tak šílenému odpolednímu návalu.

Naše první zastavení bylo na stánku Polstrinu, kde jsme příjemně poklábosili s panem Pacákem nejml., zavzpomínali na náš úspěšný HRADEC Design Trip a samozřejmě vyzkoušely Chaise Longue Pure i Comfort. Už vím, které klientce jej doporučím a těším se, že to vyjde!Zastavily jsme se i u Brokisáků a zrovna jsme se trefily do „číše vína“. Designérka Lucie Koldová, autorka několika kousků z produkce Brokis, je vskutku půvabná, kreativní a inspirativní žena!Po cestě jsme potkaly pár zajímavých stánků, které jsem zachytila mým malým a nevybaveným mobilem, vylepšila automatickou opravou ve Photoshopu a šup s nimi na web!


Agnieszka Bar Design


Garsonky - skládací ptačí budky z recyklovaných materiálů


Maxim Velčovský a jeho svítidla/květináče v obřím měřítku


Téma Designbloku 2016 bylo SPORT - a tady je ukázka bicyklů různých lidí z branže i mimo ni. 


Tmej - ručně opracovaná dřevěná vanaUrnyy - funerální design


Z mého deníčku doporučovaných pražských kaváren jsme vybraly Cafe Letka kousek od Národního technického muzea a bylo nám tam moc dobře. Jen jsme potřebovaly něco teplého do žaludku, protože jíst celý den tousty a buchty, na to už nejsme vybaveny. Polívka v nabídce sice nebyla, ale kafe i dezerty byly naprosto excelentní! A místo polívky vešla Anička Polívková se svým tanečníkem, tak jsme se aspoň po očku dívaly.Byl to krásný říjnový den, slavnostní a taky kontroverzní. My byly každopádně v podhradí a aspoň na chvíli jsme se prošly Staromákem.

Nejnovější článek

#38
Žena v proměnách roku

Alena Naďová: Žena v proměnách roku

23. 11. 2021

Občas sedím na dvou židlích a pracovní čas dělím mezi navrhování interiérů a svou původní profesi - redaktořinu. V těchto dnech vychází titul Žena v proměnách roku, ve kterém se pojí moje dvě vášně: knížky a propojování lidí.

Celý článek